Poznaj aplikacje i inne rozwiązania, które usprawnią i umilą Twoją pracę

Z nimi codzienna praca stanie się przyjemniejsza, sprawniejsza i bardziej efektywna. Są jak Pokemony. Chcesz mieć je wszystkie, ale to niemożliwe. Złap więc tylko te najlepsze. Które? Sprawdź nasze zestawienie 14 sprawdzonych aplikacji i rozwiązań i wybierz sam!

Audiobooki

Zagłębienie się w lekturę pozwala nam oderwać się od codziennych problemów i przenieść umysł do innego świata. Jednak po całym dniu przy komputerze, nie zawsze mamy ochotę spędzać kolejnych godzin siedząc wpatrzonym w jeden punkt. Dlatego świetną alternatywą są audiobooki. Możemy ich słuchać w zatłoczonym metrze, jadąc autem czy przygotowując kolację. Relaks, odprężenie i intelektualna rozrywka w jednym!

http://audioteka.com/pl/

Chociaż jej nazwa pochodzi z jogi, nie służy do ćwiczenia ciała i umysłu, a do zarządzania teamem i projektami. Twórz zadania, przydzielaj je do konkretnych osób, monitoruj postępy. Możliwość integracji z innymi aplikacjami pozwala na jeszcze efektywniejsze prowadzenie działań.

https://asana.com/

Calm

Genialna aplikacja do medytacji, ucząca uważności i wprowadzająca chwilę spokoju nawet w najcięższy dzień. Wybierz interesujący Cię cel praktyki, motyw wizualny oraz dźwiękowy i pozwól się poprowadzić przewodnikowi. Odprężenie, relaks, oczyszczenie myśli, nabranie dystansu i zebranie nowej porcji sił do działania są gwarantowane!

https://www.calm.com/

Evernote

Aplikacja pozwala na zapisywanie materiałów m.in. tekstów, dokumentów, obrazów. Raz zapisana notatka może być odczytana na wszystkich urządzeniach mobilnych. Co ciekawe, z pomocą Evernote możesz także przeszukiwać pismo odręczne! Pisanie pracy być może nigdy nie było takie łatwe. Pomysły, wycinki książek, notatki – teraz możesz mieć wszystko w jednym miejscu.

https://evernote.com/intl/pl/

Headspace

Aplikacja podbijająca serca użytkowników na całym świecie, uczy medytacji i zmienia jej stereotypowe postrzeganie. Dzięki Headspace możemy się wyciszyć, uspokoić myśli i zniwelować stres. Potrzebujemy do tego tylko 10 minut dziennie! Sprawdzi się doskonale po ciężkim dniu, pozwali odreagować, oczyścić umysł i zebrać nową energię do działania.

https://www.headspace.com/

Noisli 

Pracujesz przy komputerze i potrzebujesz skupienia, koncentracji i odcięcia się od otaczających Cię dźwięków z zewnątrz? Noisli w przyjemny sposób pomoże Ci w tym. Załóż słuchawki, wybierz interesujący Cię tryb dźwięków i pozwól sobie na przeniesienie siebie wyobraźnią w inną przestrzeń. Masz do wyboru dźwięki natury: szum morza, powiew liści, odgłosy płynące z palącego się ogniska, czy też kawiarniany zgiełk, szum biurowego wiatraka, lub dźwięk słyszany w wagonie starego pociągu. Marzysz w środku zimy o przeniesieniu się na ciepłą, słoneczną wyspę? Bardzo proszę! Uruchom wyobraźnię i daj się przenieść do innego wymiaru.

https://www.noisli.com/

One Tab

Wtyczka do Chroma, która zmniejsza liczbę otwartych kart. Jedno kliknięcie w „OneTab” powoduje, że zwijają się one w listę do czasu, aż będziemy chcieli mieć do nich ponownie dostęp. Zysk czasu, przestrzeni i większego porządku w jednym!

https://chrome.google.com/

Pocket

Nie trać czasu na odrywanie się od pracy, aby przeczytać interesujące teksty. Zbieraj wszystkie artykuły, tytuły filmów, książek i inne interesujące materiały w jednym miejscu do odczytania w późniejszym czasie. Możesz wrócić do zapisanej treści nawet w trybie offline! Już nigdy więcej coś co miało zająć 5 minut, nie przedłuży się do 30 przez zajęcie się nieplanowanymi rzeczami.

https://getpocket.com/

Remember the milk

Ile razy w tygodniu czujesz, że masz tak wiele zadań do zrobienia, że nie wiesz od czego zacząć? Remember the milk pozwala na szybkie tworzenie zadań. Posiada wiele praktycznych funkcji – ustawianie priorytetu dla danego zadania, terminu jego wykonania, tagów i wiele innych. Aplikacja przypomni Ci o wszystkim, gdziekolwiek jesteś – za pomocą smsa, maila czy twittera. Jest połączona z innymi narzędziami (np. Gmail, Evernote). Dzięki niej możesz tworzyć nieskończoną liczbę list, opisaną etykietami i rozbijać zadania na podzadania.

https://www.rememberthemilk.com/

Slack

Komunikator o wielu możliwościach. Twórz pokoje rozmów, konwersacje grupowe, przesyłaj pliki, ustawiaj przypomnienia i rozwijaj aplikację o zintegorowane rozszerzenia. Świetne rozwiązanie do pracy zespołowej.

https://slack.com/

Stay Focusd

Wtyczka do Chroma, która pomoże Ci w eliminacji bezproduktywnego spędzania czasu w sieci, dzięki monitoringu aktywności na stronach. Wprowadź limit czasu aktywności na konkretnych witrynach, po których zostaną zablokowane i skup się na tym co ważne. Obserwuj swoje wyniki i ucz się bardziej efektywnego działania w sieci.

https://chrome.google.com/

Tomato Timer

Popularna i prosta metoda organizacji swojego czasu, polegająca na maksymalnie intensywnej i skoncentrowanej pracy nad jednym zadaniem tylko przez 25, po czym następuje 5 minutowa przerwa. Po czterech takich cyklach serwujemy sobie dłuższą 20-30 minutową przerwę. Aby metoda przyniosła efekty, trzeba wcześniej przygotować listę zadań i priorytetów. Tomato-Timer to licznik czasu, który kontroluje nasze cykle i odmierza przerwy – proste rozwiązanie dające genialne efekty. Więcej o Pomodoro możesz przeczytać tutaj w naszym poprzednim wpisie.

https://tomato-timer.com/

Trello

Proste narzędzie do tworzenia listy zadań. Pozwala na stworzenie przykładowo trzy kolumnowego planu działania z podziałem na rzeczy do zrobienia, zadania w trakcie i zadania zrobione. Realizuj plan i obserwuj, jak rośnie kolumna zrealizowanych zadań, dzięki czemu z pewnością wzmocni się Twoja motywacja. Dodatkowo, możesz udostępniać zadania innym użytkownikom, załączać pliki z Google Drive i Dropboxa oraz komentować poszczególne aktywności.

https://trello.com/

Wunderlist

Aplikacja, która pozwoli Ci na stworzenie listy zadań i wygodne dzielenie się nią z innymi użytkownikami. Wunderlist pozwala przypisywać poszczególne zadania użytkownikom. Jest też dobrym komunikatorem – dzięki opcji komentarzy każdy może podzielić się opinią.

https://www.wunderlist.com/

Comments

comments

Comments are closed